>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

Громадяни країни запитують — податківці України відповідають

Консультує Інформаційно-довідковий департамент ДПС
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 26 (869), 25 червня 2012 року)

Чи підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування до податкової накладної, якщо вона виписана та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних до перереєстрації свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, а розрахунок коригування після такої перереєстрації?

Відповідно до п. 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 № 1379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.11.11 за № 1333/20071 (далі — Порядок № 1379), податкову накладну заповнює особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ.
У разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до ст. 192 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (п. 18 Порядку № 1379).
На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни (п. 21 Порядку № 1379).
Згідно із п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, якщо продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, до Єдиного реєстру податкових накладних в обов’язковому порядку вносяться також відомості, що містяться у такому розрахунку.
Відповідно до п. 4.1 р. ІV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.11.11 № 1394 (далі — Положення № 1394), проводиться перереєстрація платника ПДВ та свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ (далі — Свідоцтво) підлягає заміні у разі виникнення змін у даних платника ПДВ, які стосуються коду ЄДРПОУ, податкового номера, який надається податковими органами, та/або найменування (прізвища, імені, по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, і якщо зміни не пов’язані із припиненням платника ПДВ, крім випадків, визначених пп. 3.15.1 п. 3.15 р. III Положення № 1394.
Податковий орган видає платнику ПДВ нове Свідоцтво (за новим номером) замість старого в такому самому порядку, як і при реєстрації. При цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є останній день строку у 10 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація» (п. 4.2 р. ІV Положення № 1394).
Враховуючи викладене, платник податку у разі виписування розрахунку коригування до податкової накладної, яка виписана та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних до перереєстрації Свідоцтва, повинен в обов’язковому порядку в Єдиному реєстрі податкових накладних зареєструвати такий розрахунок коригування незалежно від того, що він виписаний після перереєстрації з урахуванням реквізитів нового Свідоцтва.

Чи має можливість платник податку, який нараховував ПДВ при поставці товарів (послуг), які відповідно до ПКУ оподатковуються за ставкою 0%, звільнені від оподаткування ПДВ або не є об’єктом ПДВ, відкоригувати податкові зобов’язання, задекларовані в податковій декларації з ПДВ?

Як виписується податкова накладна при безоплатному постачанні товарів/послуг особі, яка не зареєстрована платником ПДВ?

Чи необхідно платнику ПДВ виписувати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, що виписана на першу подію за операцією з постачання імпортованих товарів та містить коди УКТ ЗЕД, які після оформлення ВМД уточнені?

Чи потрібно платнику податку при поданні нової звітної декларації з ПДВ подавати до органу ДПС копію реєстру виданих та отриманих податкових накладних?

Чи підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна, що виписана за операціями з постачання підакцизних/імпортованих товарів, та розрахунки коригування до неї, якщо податкова накладна та перший розрахунок коригування, виписані до 01.01.12, а другий розрахунок коригування до податкової накладної після 01.01.12?

Яка відповідальність передбачена для платника податку при отриманні повідомлення-рішення за формою «В4» та яким чином відобразити в податковій декларації з ПДВ зменшення від’ємного значення суми ПДВ платника на підставі такого повідомлення-рішення?

Як здійснюється перехід на сплату інших податків, зборів у разі внесення змін до статутного фонду юридичної особи — платника єдиного податку, внаслідок яких юридична особа позбавляється права бути платником єдиного податку?

Як вносяться зміни до свідоцтва платника єдиного податку — юридичної особи?

Чи відносяться до доходів, що підлягають оподаткуванню єдиним податком членські внески учасників або засновників виробничого кооперативу?

Як визначається юридичною особою — платником єдиного податку дохід при безоплатному отриманні товарів (робіт, послуг)?

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2012 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»